AOK - ΑΕ Πιερέων:6-0...Πήρε άνετα το τρίποντο και πάει στα Αρριανά για να σφραγίσει την παραμονή

piereis-aok1Εύκολο απόγευμα είχε σήμερα ο ΑΟΚ απέναντι στην ομάδα της ΑΕ Πιερέων στο γήπεδο του Χαλκερού, αφού νίκησε με 6-0 και πλέον θα πρέπει να τα δώσει όλα για ένα θετικό αποτέλεσμα στα Αρριανά ώστε να εξασφαλίσει την παραμονή της στην Δ'Εθνική. Οι ποδοσφαιριστές μας βρέθηκαν από νωρίς μπροστά στο σκορ με γκολ του Παυλή από εκτέλεση φάουλ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή (7'). Το 2-0 ήρθε 13 λεπτά αργότερα όταν ο Βλάχος έβγαλε από τα δεξιά την σέντρα και ο Γαβριηλίδης με τον γνωστό του τρόπο (κεφαλιά) έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ενώ στο 28ο λεπτό ήταν ο Παυλής που με δυνατό σουτ έγραψε το 3-0. Μετά από 2 λεπτά, ήρθε η σειρά του Βλάχου να σκοράρει ενώ στο 60ο λεπτό, ο Κυγάης με κοντινό σουτ έγραψε το 5-0. Ο τελευταίος κατάφερε και πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 77ο λεπτό για να γράψει το τελικό σκορ (6-0). Πλέον, οι ποδοσφαιριστές του Ν.Καραμπιμπέρη θα παίξουν όλους τους κόπους της πολύ δύσκολης χρονιάς στον αγώνα με τον Αετό Αρριανών όπου χρειάζονται ένα θετικό αποτέλεσμα για να εξασφαλίσουν την παραμονή τους και να μην εμπλακούν σε περιπέτειες.
ΑΟ Καβάλα: Καγγελίδης, Καζαντζίδης, Προβατίδης, Ελευθεριάδης, Σεφερίδης, Γαβριηλίδης (43ο Ντομί), Παπαδόπουλος (46ο Σάσσος), Μαυροβασίλης (46ο Μητσιός) Κυγάης, Βλάχος, Παυλής.
ΑΕ Πιερέων: Μώραλης, (46ο Μολόχας),Γεκενίδης, Πασχαλίδης Δ, Παπαδόπουλος Γ, Χατζησάββας, Γάκης (75ο Μπάτζιος), Κόνσουλας, Βορίλας, Μαυρέας, Καρακότσαλης, Ντράτση