ΑΕ Πιερέων-ΑΟΚ:0-2...Tρίτη νίκη σε 4 παιχνίδια

piereis-aok1Tην τρίτη της νίκη σε 4 παιχνίδια μέσα στο 2011 πέτυχε η ομάδα μας, χωρίς να προσπαθήσει ιδιαίτερα αλλά και να δυσκολευτεί μέσα στην φιλόξενη έδρα του Μελισσοκομείου. Οι γηπεδούχοι λόγω και της διαφοράς δυναμικότητας αγωνίστηκαν με διπλή ζώνη άμυνας που δύσκολα διαπερνούσαν οι μεσοεπιθετικοί του Ν.Καραμπιμπέρη, κάτι που τελικά κατάφερε στο 42ο λεπτό ο Μαυροβασίλης με απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ από τα 25μ. Από κει και πέρα η ομάδα μας συνέχισε να έχει την υπεροχή και να παίζει στο μισό γήπεδο τους Πιερείς, αν και οι τελευταίοι συνέχισαν να αγωνίζονται αμυντικά έχοντας ως προτεραιότητα να μην δεχτούν δεύτερο γκολ. Tελικά όμωςν αυτό δεν επετεύχθη, αφού στο 59ο λεπτό ο Προβατίδης εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά και η μπάλα μετά από ένα μπέρδεμα στην μικρή περιοχή μεταξύ του Πασχαλίδη και του Παυλή κατέληξε στα δίχτυα του Μώραλη για να γίνει το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ.
Α.Ε Πιερέων: Μώραλης, Πασχαλίδης, Θωμάς, Καρακοτσάλης (55΄ Παλικαράς), Γάκης, Χρήστου, Γεκινίδης, Καραφυλλίδης (81'Μπάτζιος), Κόνσουλας, Βορίλας, Ντράτσι
Καβάλα: Καγγελίδης, Ρεβυθόπουλος, Προβατίδης, Κάργας, Σεφερίδης, Γαβριηλίδης (82΄ Ντομί), Παππάς (36΄Παυλής), Παπαδόπουλος (79' Ουζούνογλου), Θεοδωρίδης, Μαυροβασίλης, Κάμπατζης